ویتامین ها » شش ویتامین مهم برای آقایان

شش ویتامین مهم برای آقایان
اگر دنبال کاهش وزن، ساخت عضله، تامین انرژی بیشتر، هوشیارتر کردن ذهن و مبارزه با بیماری ها هستید اینجا ۶ مکمل غذایی ویتامینی را معرفی می کنیم که بدن آقایان بیشترین نیاز را به آن دارد.


کولین
این ماده دی ان آ را ترمیم می کند و از عملکرد مغز حمایت می کند. کسری آن می تواند شما را در معرض تخریب کبد قرار دهد و حتی به سرطان کبد منجر شود. در یک تحقیق افرادی که بیشترین مقدار کولین را مصرف کرده بودند ریسک سرطان پانکراس شان به یک سطح کاهش پیدا کرد.

دریافت از منبع طبیعی
تخم مرغ سرشار از کولین است. اگر ۶ دنده پرندگان را بخورید باز هم به نیاز روزانه (۵۵۰ میلی گرم نمی رسید اما ۳ عدد تخم مرغ املت بیش از ۸۰ درصد نیاز را تامین می کند.

دریافت مکمل
مکملی انتخاب کنید که کمتر از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه را تامین کند چرا که مقداری احتیاج دارید که فقط ذخیره را کامل کنید. کولین اضافی تبدیل به باکتری گوارشی می شود که باعث بوی بدن است.

منیزیم
غذای مغز شاید بتواند به درمان سردردها کمک کند و حالت روحی را بهبود ببخشد. باید دریافت وزنی حدود ۴۰۰ میلی گرم را هدف قرار دهید.

 

دریافت از منابع طبیعی
گیاهان سرشار از منیزیم هستند. منابع خوبش عبارتند از دانه کنجد (۱۲۶ میلی گرم در هر یک چهارم لیوان)، تخم کدو (۱۰۰ میلی گرم در هر یک چهارم لیوان) و بادام (۹۷ میلی گرم در هر یک چهارم لیوان). به لحاظ تکنیکی لوبیا سبز یک دانه است که در هر لیوان ۸۴ میلی گرم منیزیم دارد.

دریافت مکمل

اکثر مردانی که منیزیم رژیم شان کم است، توصیه میشود روزانه از طریق مکمل ۳۵۰ میلی گرم دریافت کنند. لازم است بدانید که بدن ما منیزیم سیترات را بهتر از همه مدلها جذب می کند.

ویتامین ب ۱۲
این ماده ناقل های عصبی مغز را فعال – نگه میدارد بنابراین اطلاعات می توانند به خوبی و منتقل شوند. حتی یک کسری اندکی در ب ۱۲- می تواند سرعت قوه شناسایی بدن را کاهش دهد. بدن برای ساخت شایسته گلبول های قرمز خون به ب ۱۲ نیاز دارد.

دریافت از منابع طبیعی
استیک بیشتری بخورید. گوشت و غذاهای دریایی منابع اصلی ب ۱۲ هستند و گوشت خواران خیلی ساده با خوردن یک استیک ۱۷۰ گرمی می توانند به ۲٫۴ میکروگرم روزانه دستیابی پیدا کنند و جالب است بدانید که تن ماهی ۲.۵ میکروگرم ب ۱۲ دارد.

دریافت مکمل:
اگر رژیم غذایی تان از لحاظ گوشت و ماهی خیلی غنی نیست باید دریافت ب ۱۲ را مورد توجه بیشتری قرار دهید و در آزمایش خون بعدی حواستان به سطح ب ۱۲ خون باشد.
اگر ب ۱۲ پایین باشد می توانید از طریق مکمل آن را به رژیم اضافه کنید تا به محافظت از مغز وخون کمک کنید.

ویتامین دی
ویتامین نور خورشید باعث بهبود حالت روحی و کاهش خطر ناراحتیهای قلبی، سرطان، دیابت و آلزایمر می شود

دریافت از منابع طبیعی
مگر اینکه دائم در معرض نور خورشید باشید و بین ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر لباس به تن نداشته باشید که از ویتامین دی بی نیاز شوید.
در غیر این صورت باید غذهایی مثل لبنیات غنی شده و ماهی های چرب مثل سالمون را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

و دریافت مکمل به لحاظ تکنیکی لبنیات غنی شده خودشان مکمل به حساب می آیند. شیر حدود ۱۰۰ واحد ویتامین دی در هر لیوان تامین می کند، اما این میزان خیلی کمتر از معیار ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ واحد روزانه است. دز مذکور توصیه ای است از طرف جامعه غدد درون ریز.

ویتامین کا
ویتامین کا به جلوگیری از انباشت کلسیم در عروق کمک می کند. در تحقیقی دیده شد افرادی که حداقل ویتامین کا را دارند نزدیک به ۳ برابر بیشتر از کسانی که ویتامین کا کافی داشتند) در معرض خطر ناراحتی قلبی قرار دارند.
و دریافت از منابع طبیعی هرگز از سالاد غافل نشوید. یک لیوان کوچک کلم پیچ حاوی ۱۱۳ میکروگرم ویتامین کا دارد که ۹۴ درصد از نیاز روزانه است. اسفناج و کاهو هم منابعی عالی به حساب می آیند.
و دریافت از مکمل بزرگسالان نیاز به ۱۲۰ میکروگرم ویتامین کا در روز دارند، اما یک مرد با جثه متوسط به سختی روزی به ۸۵ میکروگرم می رسد، بنابراین مصرف مکمل را روی دز حداقل ۴۵ میکروگرم قرار دهید. دنبال کا۲ باشید که برای بدن بهترین جذب را دارد.

روی (زینک)
در آنتی اکسیدان ها روی خیلی قوی است. در هر سلول این ماده یافت میشود به درمان زخم ها کمک می کند و به شکست دادن ویروس ها یاری می دهد. اگر می خواهید بچه دار شوید باید روی را به خوبی بشناسید چون باعث ارتقای کیفیت اسپرم میشود.
دریافت از منابع طبیعی
دنبال روزی ۱۱ میلی گرم روی باشید. ۶ عدد صدف ۳ برابر این مقدار روی دارد. جالب است که بدن می تواند روی اضافه را ذخیره کند.
دریافت مکمل
اگر متوجه شدید که انرژی تان کم شده دنبال مکملی باشید که روی و مس را همزمان تامین کند تا به حمایت از سلول های تولید مثل و سیستم اعصاب مرکزی کمک کند. این ۲ ماده با هم کار می کنند و دریافت روی تنها باعث کسری مس می شود.