سلامت عمومی » مقالات سلامتی

قهوه تا آن حد که تصور می شود مضر نیست

پژوهش منتشر شده در سانامه پزشکی داخلی برای آنهایی که قهوه می نوشند اخبار خوبی را منتشر کرده است.

نتایج حاکی از آن است که مصرف منظم قهوه (روزانه ۶ فنجان ، خواه کافئین دار یا بدون کافئین) ربطی به تلفات فزاینده ندارد ؛ بلکه مرتبط با مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی است. اگر نمی توانید قهوه جاوا خود را ترک کنید ، با وجود این ممکن است حداقل از برخی مزایای تندرستی آن برخوردار شوید.


قهوه

 

به پیاده روی ادامه دهید


به پیاده روی ادامه دهید

 

دلیل دیگر ادامه دادن به پیاده روی به عنوان بخشی از کار روزمره هوازی این است که به شما کمک می کند تا بیشتر عمر کنید.

محققان دریافته اند که ۳۰ دقیقه پیاده روی تند ۶ – ۵ بار در هفته مرگ زود هنگام را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

این موضوع به تنهایی دلیل کافی برای بیرون رفتن و پیاده روی در خیابان است. مردهایی که در این تحقیق شرکت داشتند « تا حد زیادی سالم و قبراق » بودند و احتمال مرگ زود هنگام آنها بسیار زیاد و به میزان ۷۰ درصد کاهش یافت.

 

راه رفتن روی تردمیل

در اینجا اخباری برای آن دسته از افرادی وجود دارد که دوست ندارند زمانی را روی تردمیل سپری کنند.

گرچه استفاده از ماشین کاردیو شما را روی فرم نگه می دارد ، تحقیقات این موضوع را تایید می کند که تمرین کردن در فضای باز نسبت به تمرین همیشگی در مجموعه ورزشی شما را در چهارچوب ذهنی بهتری قرار می دهد.

این تحقیق شرکت کنندگانی داشت که هنگام تماشای تصاویر مناطق روستایی و شهری روی تردمیل راه می رفتند.

آن دسته از شرکت کنندگانی که صحنه های روستایی را تماشا می کردند فشار خونشان کاهش یافته ، سطح انرژی و فعالیتشان بهبود و اعتماد به نفسشان با افزایش همراه بوده و خلق و خویشان بهتر شد.

بنابراین برای تغییر چشم انداز ، ماشین کاردیو خود را به فضای آزاد ببرید تا هنگام تناسب اندام در شرایط خلق و خوی بهتری قرار بگیرید.

 


انتخاب تخم مرغ

انتخاب تخم مرغ

تخم مرغ منبع عالی و ارزان پروتئین است. اگر این روزها انتخاب های موجود شما را سردرگم می کند ، در اینجا رهنمودهایی برای انتخاب بهترین ها وجود دارد.

تخم مرغ های حاوی امگا ۳ از مرغ هایی به دست می آیند که با دانه گیاه کتان تغذیه می شوند. گرچه به طور متوسط حاوی ۲۲۵ mg امگا ۳ و ویتامین E هستند ، بهترین منبع امگا ۳ برای شما ماهی تازه است.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

تخم مرغ های محلی این مزیت را دارند که می دانید دقیقا از کجا می آیند.

تخم مرغ های ارگانیک از مرغ هایی به دست می آیند که با روش های انسانی پرورش داده شده اند و با غذاهای مطابق با استانداردهای ارگانیک تغذیه شده اند و خوشمزه تر می باشند.

 

سرمستی طبیعی برایتان خوب است

به واسطه مواد شیمیایی مانند اندروفین و اُپی اُیدز طبیعی ، به شما احساس سرور دست می دهد ، این مواد که پس از ورزش کردن آزاد می شوند نه تنها باعث می شوند احساس خوبی داشته باشید ، بلکه قلبتان را هم تقویت می کنند.

در پژوهش انجام شده در دانشگاه یووا موش هایی که ورزش می کردند با آنهایی که ورزش نمی کردند ، با یکدیگر مقایسه شدند.

محققان دریافتند آن دسته از موش هایی که ورزش می کردند در مقایسه با آنهایی که ورزش نمی کردند پس از حمله قلبی ، قلبشان کمتر صدمه دیده بود.

نتایج حاکی از آن بود که مسدود کردن دریافت کننده های اُپی اُیدز (پروتئین ها عمدتاً در سیستم اعصاب مرکزی که متصل به اُپی اُیدز است ، یافت  می شوند) باعث از بین رفتن مزایایی می شد ، این نشانه آن است که اُپی اُیدز در سلامت قلب نقشی اصلی دارند. درسی که در اینجا وجود دارد این است که برای قلبتان و خلق و خویتان هر روز ورزش کنید.


شکر برای دور کمر و چشمانتان مضر است

شکر برای دور کمر و چشمانتان مضر است

حذف شکر و آرد سفید از رژیم غذایی تان برای سلامتی چشمانتان خوب است. کاهش میزان کربوهیدرات های فرآوری شده ممکن است احتمال فساد macular پیشرفته مرتبط با سن را کاهش دهد ، عامل عمده نابینایی در افراد ۶۰ ساله و بالاتر ، گرچه ممکن است افراد جوان تر نیز به این بیماری مبتلا شوند.

غذاهایی که شاخص گلیسمی در آنها بالا است فشار اکسیداسیون ، التهاب و میزان چربی خون را افزایش می دهند – تمام اینها به AMD مربوط می باشند.

از طریق استفاده از غلات کامل حاوی مقدار زیادی فیبر و کاهش میزان شکر تا حد ممکن بینایی خود را سالم نگه دارید.