مواد غذایی » ۶ غذای ارگانیک که ارزش خوردن دارند ۶ غذای ارگانیک که ارزش خوردن دارند

شاید شنیده و یا تجربه کرده اید که تهیه غذای مناسب یک بدنساز هزینه های زیادی دارد.

اما مطمئن باشید همیشه می توانید راه حل زیرکانه ای بیابید تا هم مواد مغذی لازم را به بدنتان برسانید و هم صرفه جویی مالی داشته باشید. به عنوان مثال این شش غذای ارزشمند ، ارگانیک و سالم می توانند نیازهای تان را برطرف سازد و از طرفی چندان گران قیمت نیستند.

علاوه بر این سلامت تان را نیز تضمین می کنند

غذای ارگانیک

۱- گوشت گوساله ارگانیک

بدنسازان از این نوع گوشت به عنوان منبع پروتئینی شان استفاده می کنند و معمولا آن را از فروشگاه ها و به صورت بسته بندی تهیه می نمایند.

اما توجه داشته باشید گوشت های بسته بندی معمولا از دام هایی تهیه  می شوند ، که با مقادیر زیادی آنتی بیوتیک و هورمون تغذیه شده اند و نمی توانند گوشت های سالمی باشند.

بنابراین سعی کنید گوشت مورد نیاز خود را از دام هایی که به صورت طبیعی تغذیه شده اند ، تهیه نمایید.

۲- شیر

همانند مورد قبل ، شیر گاوی که مصرف می کنید نیز باید از دام هایی تهیه شود که حداقل چهار ماه از سال را در چراگاه و به صورت طبیعی تغذیه کرده باشند.

این نوع شیر مسلما از نظر مواد غذایی غنی تر و سالم تر است.

۳- سس گوجه فرنگی

طبق یافته های دانشمندان ، گوجه فرنگی هایی که به صورت طبیعی به عمل می آیند ، مقادیر آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به گوجه فرنگی های گلخانه ای دارند.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

این بار که پاستا می پزید ، حتما از گوجه فرنگی های ارگانیک برای تهیه سس آن استفاده نمایید.

۴- کرفس

سبد غذایی بدنسازان باید مملو از سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان های عضله ساز و فیبرهای چربی سوز باشد.

اما باز هم دقت کنید تا کرفس ، فلفل سبز ، کاهو و اسفناج تان از منابع ارگانیک و طبیعی باشند.

۵- سیب

برخی از میوه ها نیز مانند سبزیجاتی که نام بردیم ، بیشتر در معرض آفت کش ها و مواد شیمیایی هستند ، بنابراین سعی کنید ، سیب ، هلو ، توت فرنگی ، تمشک و انگور مصرفی تان را از مکان های مطمئن و سالم تهیه کنید.

۶- سویا

امروزه برخی از شرکت های مواد غذایی از روش های دستکاری ژنتیکی برای افزایش محصول و یا مقابله با آفات گیاهی استفاده می کنند و موظف به بیان این موضوع در برچسب محصولات شان نیستند ، بنابراین برای تهیه منابع پروتئینی گیاهی نظیر سویا نیز باید دقت نمایید تا سراغ چنین محصولاتی نروید.