تغذیه » ۶ غذای ارگانیک که ارزش خوردن دارند

 مطمئن باشید همیشه می توانید راه حل زیرکانه ای بیابید تا هم مواد مغذی لازم را به بدنتان برسانید و هم صرفه جویی مالی داشته باشید. به عنوان مثال این شش غذای ارزشمند ، ارگانیک و سالم می توانند نیازهای تان را برطرف سازد و از طرفی چندان گران قیمت نیستند.

علاوه بر این سلامت تان را نیز تضمین می کنند.

شاید شنیده و یا تجربه کرده اید که تهیه غذای مناسب یک بدنساز هزینه های زیادی دار.

 

غذای ارگانیک

۱- گوشت گوساله ارگانیک

بدنسازان از این نوع گوشت به عنوان منبع پروتئینی شان استفاده می کنند و معمولا آن را از فروشگاه ها و به صورت بسته بندی تهیه می نمایند.

اما توجه داشته باشید گوشت های بسته بندی معمولا از دام هایی تهیه  می شوند ، که با مقادیر زیادی آنتی بیوتیک و هورمون تغذیه شده اند و نمی توانند گوشت های سالمی باشند.

بنابراین سعی کنید گوشت مورد نیاز خود را از دام هایی که به صورت طبیعی تغذیه شده اند ، تهیه نمایید.

۲- شیر

همانند مورد قبل ، شیر گاوی که مصرف می کنید نیز باید از دام هایی تهیه شود که حداقل چهار ماه از سال را در چراگاه و به صورت طبیعی تغذیه کرده باشند.

این نوع شیر مسلما از نظر مواد غذایی غنی تر و سالم تر است.

۳- سس گوجه فرنگی

طبق یافته های دانشمندان ، گوجه فرنگی هایی که به صورت طبیعی به عمل می آیند ، مقادیر آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به گوجه فرنگی های گلخانه ای دارند.این بار که پاستا می پزید ، حتما از گوجه فرنگی های ارگانیک برای تهیه سس آن استفاده نمایید.

۴- کرفس

سبد غذایی بدنسازان باید مملو از سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان های عضله ساز و فیبرهای چربی سوز باشد.

اما باز هم دقت کنید تا کرفس ، فلفل سبز ، کاهو و اسفناج تان از منابع ارگانیک و طبیعی باشند.

۵- سیب

برخی از میوه ها نیز مانند سبزیجاتی که نام بردیم ، بیشتر در معرض آفت کش ها و مواد شیمیایی هستند ، بنابراین سعی کنید ، سیب ، هلو ، توت فرنگی ، تمشک و انگور مصرفی تان را از مکان های مطمئن و سالم تهیه کنید.

۶- سویا

امروزه برخی از شرکت های مواد غذایی از روش های دستکاری ژنتیکی برای افزایش محصول و یا مقابله با آفات گیاهی استفاده می کنند و موظف به بیان این موضوع در برچسب محصولات شان نیستند ، بنابراین برای تهیه منابع پروتئینی گیاهی نظیر سویا نیز باید دقت نمایید تا سراغ چنین محصولاتی نروید.