تغذیه » بهترین میوه ها و سبزیجات برای ورزشکاران

(Mango)

میزان مصرف

1 عدد سایز متوسط

کالری

201

چربی

0.8 گرم

کربوهیدرات

32.3 گرم

پروتئین

1.7 گرم

علاوه بر موارد بالا انبه شامل 5 گرم فیبر (Fiber)، پتاسیم (Potassium)، منیزیم (Magnesium)، کلسیم (Calcium) و مقادیر بسیار زیادی ویتامین آ (Vitamin A) و ویتامین سی (Vitamin C) است. توجه داشته باشید که این میوه استوایی نسبت به دیگر میوه ها کالری بیشتری دارد، لذا به میزان مصرف خود دقت کنید.

انار (Pomegranate)

میزان مصرف

نصف پیمانه انار دانه شده

کالری

72

چربی

1 گرم

کربوهیدرات

16 گرم

پروتئین

1.4 گرم

در سال های اخیر تحقیقاتی بسیاری در باب فواید بی شمار این میوه بهشتی انجام شده است. انار میوه ای محبوب در بین ایرانیان است و هر نصف پیمانه از آن حاوی فیبر (Fiber)، پتاسیم (Potassium)، منیزیم (Magnesium)، ویتامین ب – 1 (Vitamin B-1)، ویتامین ب-2 (Vitamin B-2)، ویتامین ب-6 (Vitamin B-6)، ویتامین سی (Vitamin C)، ویتامین ایی (Vitamin E) و ویتامین کا (Vitamin K) است. مصرف انار را در کنار وعده های غذایی خود فراموش نکنید.

پرتقال (Orange)

میزان مصرف

یک عدد سایز متوسط

کالری

62

چربی

0.2 گرم

کربوهیدرات

15.4 گرم

پروتئین

1.2 گرم

پرتقال از آن دسته میوه هایی است که در فصل های مختلف به وفور یافت می شود. اما این فراوانی از ارزش آن ها نمی کاهد زیرا یکی از بهترین منابع ویتامین سی (Vitamin C)، ویتامین آ (Vitamin A)، پتاسیم (Potassium)، کلسیم (Calcium) و فیبر (Fiber) است.

 فلفل دلمه (Bell pepper)

میزان مصرف

یک عدد سایز بزرگ

کالری

5

چربی

0.4 گرم

کربوهیدرات

12 گرم

پروتئین

2 گرم

این سبزیجات رنگارنگ و زیبا مکملی بسیار مناسبی برای رژیم غذایی شما هستند. چرا که با مواد مغذی بیشمار خود نیاز بدن شما را به بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی ( Minerals ) برطرف خواهند کرد. فلفل دلمه سرشار از ویتامین سی ( Vitamin C )، ویتامین ب-6(Vitamin B-6)، ویتامین آ (Vitamin A)، ویتامین ایی (Vitamin E)، فولات (Folate) و فیبر ( Fiber ) است.