مواد غذایی » ۱۰ صبحانه برتر برای تناسب اندام

پس مصرف صحیح آن برای هر کسی‌ که خواهان بدنی متناسب می‌باشد بسیار مهم و با اهمیت می‌باشد.در اینجا برای شما ۱۰ صبحانه برتر خودمان را که حاوی پروتئین، کربوهیدرات‌ها و چربی‌‌های خوب و دیگر مواد مغذی مورد نیاز رشد بدن شما میباشند را معرفی‌ خواهیم کرد.

۱) املت

درست کردن این صبحانه بسیار راحت، خوشمزه و سرشار از پروتئین می‌باشد.شما همچنین می‌توانید از طریق افزودن گوشت‌ها و سبزیجات نیز کیفیت آن را بیشتر کنید.پروتئین گرسنگی شما را برای یک مدت طولانی‌ تر برطرف می‌کند پس شروع کردن روز خود با یک صبحانه سرشار از پروتئین یک ایده بسیار عالی‌ می‌باشد.

۲) فرنی

یک صبحانه بسیار خوشمزه و معطر برای زمستان وجود دارد که نام آن چیزی نیست جز فرنی.مزایای بسیار زیادی برای این صبحانه بسیار عالی‌ وجود دارد و همچنین باید اشاره کرد که تهیه این صبحانه بسیار ارزان قیمت می‌باشد.

مصرف آن شما را کاملا سیر و همچنین در کاهش فشار خون کمک کننده می‌باشد و به دلیل اینکه دارای شاخص گلیسمیک پایینی می‌باشد در طول یک بازه زمانی‌ طولانی‌ تر میتواند انرژی را به شکل مستمری در اختیار بدن قرار دهد.فرنی را با افزودن میوه‌ها و سایر مواد غذائی دیگر می‌توان بهتر از گذشته نیز تهیه کرد.

۳) تخم مرغ عسلی روی نان تست

برخی‌ از افراد در تهیه تخم مرغ عسلی دچار مشکل میشوند.البته شما با خرید دستگاه‌هایی که تخم مرغ عسلی را برای شما درست میکنند میتوانید این مشکل را حل کنید اما در واقع تهیه آن کار آسانی می‌باشد.

یک ظرف حاوی آب در حال جوش تهیه کنید و سپس کمی‌ سرکه و نمک به آن بیفزائید.سپس کمی‌ آب را هم زده و یک عدد تخم مرغ را شکسته و درون محلولی که ساخته اید قرار دهید.بگذارید تخم مرغ پخته شود و سپس تخم مرغ را از درون آب بیرون آورده و همراه نان تست سبوس دار میل نمایید.

۴) پنکیک پروتئینی

تخم مرغ، جو دو سر، پنیر کاتیج و پودر‌های پروتئینی تنها برخی‌ از مواد غذائی هستند که می‌توان از آنها در تهیه پنکیک پروتئینی استفاده کرد.این پنکیک بسیار خوشمزه، سرشار از پروتئین و فاقد هرگونه مواد غذائی خطرناکی می‌باشد که شما خواهان اجتناب از آنها هستید نظیر مقادیر اضافه شکر.

آنها یک گزینه‌ غذایی بسیار آسان و سریع برای وعده صبحانه هستند.

۵) کره بادام زمینی‌ همراه با نان تست

چربی‌‌های سالم، پروتئین و فیبر را تنها در یک وعده غذایی آسان و راحت می‌توان یکجا دریافت کرد.اطمینان حاصل کنید که به مقدار کافی‌ کره بادام زمینی‌ مصرف می‌کنید.اگر در رژیم هستید به میزان شکر و چربی‌‌های موجود در کره بادام زمینی‌ خود توجه داشته باشید.

۶) اسموتی

برای اسموتی خود شما میتوانید به آن بلوبری به منظور تامین آنتی اکسیدان ها، دانه‌ها به منظور تامین چربی‌‌ها و فیبر و پروتئین وی ایزوله به منظور تامین پروتئین مورد نیاز خود استفاده کنید.شما میتوانید کاملا در این زمینه از خود خلاقیت به خرج دهید.

با افزودن اسفناج، عسل و هویج تا موز، سیب و کراتین به اسموتی خود میتوانید دقیقا همان چیزی را که خواهان آن هستید را درست کنید.مواد تشکیل دهنده اسموتی خود را ابتدا وزن کنید تا بتوانید به درستی‌ میزان ارزش غذائی اندازه گیری کنید و در صورت نیاز تغییرات لازم را ایجاد کنید.میتوانید از ابزاری نظیر (myfitnesspal) برای کمک استفاده کنید.

۷) ویتابیکس (نوعی غلات صبحانه آماده)

این صبحانه آماده سرشار از فیبر می‌باشد و برای سلامت قلب شما بسیار عالی‌ است.این صبحانه معروف اسفنج مانند دقیقا به اندازه فرنی با ذائقه افراد سازگار پذیر است اما حتی تهیه آن آسان تر نیز می‌باشد! ویتابیکس همچنین سرشار از کربوهیدرات‌های با کیفیت و سرشار از آهن می‌باشد به طوری که هر ۲ عدد بیسکوییت آن شامل ۴.۵ میلی‌گرم می‌باشد.

۸) ماهی‌‌های روغنی

ماهی‌ خال مخالی، ماهی‌ دودی و ساردین همگی‌ ماهی‌‌های روغنی محسوب میشوند که سرشار از پروتئین و اسید‌های چرب ضروری هستند.

امگا ۳ نشان داده است که میتواند باعث بهبود عملکرد مغز، کاهش سطح کلسترول و بهبود وضعیت مفاصل شود.بهتر است آنها را در خانه درست کنید و نه در محل کار.زیرا ماهی‌‌های روغنی معمولا دارای بوی زیادی هستند.

۹) تخم مرغ خاگینه همراه با نان تست

آخرین صبحانه بر پایه تخم مرغ ما خاگینه می‌باشد که برای همه افراد شناخته شده است.

اگر شما خاگینه خود را همراه کره مصرف می‌کنید پس میتوانید مقادیر اضافه از چربی‌‌های سالم را نیز دریافت کنید.دلیل اینکه اصرار بر مصرف نان تست داریم این است که مصرف مقادیر کافی‌ فیبر میتواند گاهی‌ اوقات سخت شود.

نان تست سبوس دار یک منبع بسیار خوب محسوب میشود پس از آنها مصرف کنید.

۱۰) نان تست پروتئینی فرانسوی

این صبحانه کمی‌ شبیه نان همراه با تخم مرغ می‌باشد اما واقعا چیزی است که باید آن را امتحان کنید.دستور پخت آن به این قرار است :

مواد مورد نیاز

۱ عدد تخم مرغ کامل

۱ عدد سفیده تخم مرغ

۶۰ میلی‌ لیتر شیر بادام

۱ اسکوپ پودر پروتئین

کمی‌ دارچین

۲-۳ تکه نان سبوس دار

روش تهیه

در یک ظرف همه چیز به جز نان را با هم مخلوط کنید.هنگامی که مخلوط شما کاملا آماده شد تکه‌های نان را در آن فرو ببرید.کمی‌ روغن در ظرف ریخته و تکه‌های نان را تا زمانی‌ که دو طرف آن به رنگ قهوه‌ای در بیاید سرخ کنید.تزئینات لازم را انجام داده و صبحانه خود را میل کنید.