مواد غذایی » اسرار میوه گریپ فروت

 اسرار میوه جادویی گریپ فروت

۵ نکته اساسی در مورد گریپ فروت

۱- معمولا ۷۰ درصد از افرادی که می‌خواهند چربی بسوزانند این میوه را در رژیم غذایی خود جای می دهند وجود آنتی اکسیدان قوی به نام نار ینگین ارزش این میوه را دو چندان کرده است مصرف نصف فنجان از این میوه در رژیم غذایی به مدت ۱۲ هفته باعث کاهش وزن چشمگیری خواهد شد.

گریپ‌ فروت سرعت سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد و به کاهش وزن شما کمک می‌کند. اگر افزایش سوخت‌وساز بدن با رژیم غذایی مناسب و ورزش همراه باشد به کاهش حدود ۱ کیلوگرم وزن در هفته کمک می‌کند. از طرف دیگر به علت افزایش متابولیسم، بدن حتی در زمان استراحت هم به چربی‌سوزی خود ادامه می‌دهد. این امر باعث می‌شود سریع‌تر وزن کم کنید و راحت‌تر به وزن ایده‌آل خود ‌برسید؛ و البته این کاهش وزن به سلامتی شما آسیب نمی‌رساند.

۲-نصف فنجان آب گریپ فروت ۹۶ کالری یک گرم پروتئین ۲۳ گرم کربوهیدرات و بدون چربی، اما نصف میوه گریپ فروت ۵۲ کالری یک گرم پروتئین ۱۳ گرم کربوهیدرات و بدون چربی خواهد داشت.

۳-خوردن این میوه در وعده صبحانه ایده جالبی است بهتر است یک فنجان آب گریپ‌فروت خالص را با یک پیمانه پودر وانیلی مخلوط کرده و به محض بیدار شدن از خواب مصرف کنید تا روند چربی سوزی را تسهیل کرده و از تخریب عضلات در انتهای خواب شبانه جلوگیری کند.

۴- اگر مکملی در اختیار دارید که شامل کوآنزیم Q10 است سعی کنید آن را با گریپ فرود میل کنید، چرا که باعث جذب بهتر و سریعتر این ماده در بدن خواهد شد.
کوآنزیم زمانی که با این میوه مصرف شود باعث بهبود سلامتی شده همچنین استقامت بدنی شخص را بالا خواهد برد در نتیجه می توانید تمرینات سخت تری را پشت سر بگذارید.

۵- این میوه مکمل خوبی برای اسفناج است شما می توانید پوست این میوه را به صورت اضافه کنید و با یک چهارم آب خالص گریپ فروت را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون برای تهیه سرکه سالاد استفاده کنیم.