مواد غذایی » سه ماده غذایی پرکالری و سالم برای افراد دیر رشد

۱)بادام 

آیا تا کنون به برچسب حاوی اطلاعات تغذیه ای‌ روی بسته بندی بادام به طور دقیق نگاه کرده اید؟ یک انس بادام حاوی ۱۶۲ کالری می‌باشد و یک فنجان پر از بادام شامل ۸۲۲ کالری می‌باشد. کمی‌ به این موضوع فکر کنید. شما به راحتی‌ میتوانید کمی‌ بیشتر از یک فنجان بادام مصرف کنید و بدون اینکه احساس سنگینی‌ کنید نزدیک ۱۰۰۰ کالری اضافه به کالری دریافتی روزانه خود اضافه کنید.این میزان کالری سالم برای این مقدار کم بسیار فوق‌العاده می‌باشد.یک انس بادام همچنین شامل ۳۰ گرم پروتئین و غنی از آهن و کلسیم می‌باشد.

۲)شیر 
شیر کامل حدود ۵۰ سال است که پایه اصلی‌ تشکیل دهنده اکثر برنامه‌های غذایی بدن سازی می‌باشد. در واقع شیر کامل به خاطر ایجاد افزایش وزن بسیار محبوب می‌باشد. شیر کامل دارای مقادیر کافی‌ چربی‌ می‌باشد که میتواند وزن شما را بالا ببرد. اما نترسید شیر کامل برای شما بسیار مفید می‌باشد. مخصوصا اگر نمیتوانید وزن خود را افزایش دهید. یک فنجان شیر کامل حاوی ۱۵۰ کالری می‌باشد. همچنین حاوی ۸ گرم پروتئین و غنی از ویتامین می‌باشد.

۳) شکلات سیاه
این شکلات نه تنها پر کالری و بسیار مفید می‌باشد بلکه با مزه خوشایند خود میتواند میل شما به خوردن چیز‌های شیرین را برطرف نماید. یک انس از این شکلات حاوی ۱۵۳ کالری و غنی از آهن می‌باشد. شما با خوردن ۴ تکه یک انسی از این شکلات ۶۰۰ کالری اضافه در روز دریافت خواهید کرد. این گزینه بسیار بهتر از مصرف آبنبات چوبی و… می‌باشد. همیشه یک بسته از شکلات سیاه را همراه خود داشته باشید.