مواد غذایی » سه ماده غذایی سالم پرکالری برای افراد دیر رشد

 آیا شما نیز جز افرادی هستید که هر چه تغذیه می کنند باز هم به وزن آن ها اضافه نمی‌شود؟

شما هر کاری را برای افزایش وزن خود انجام می‌دهید ولی‌ باز هم ترازو همان عدد سابق را به شما نشان می دهد. شما همیشه فقط یک توصیه تکراری را از همه می‌شنوید که می‌گویند بیشتر بخور!

اما چگونه باید بیشتر تغذیه کرد؟ آیا می‌خواهید روی به فست فود‌ها آورده و از آن ها استفاده کنید؟ یا اینکه فقط می خواهید منابع غذایی سالم خود نظیر برنج، مرغ، ماهی‌ و … را افزایش دهید ؟

افزایش حجم یک معما نیست. غذاهای سالم و پایه ای‌ در این مورد وجود دارند که شما می توانید در هر مغازه ای‌ آن ها را بیابید.

اضافه کردن غذا‌های پر کالری سالم به برنامه غذایی
کلید افزایش دادن میزان کالری مصرفی روزانه پیدا کردن غذاهای پر کالری می‌باشد و برای پیدا کردن آن ها شما نیازی ندارید که زیاد به خود زحمت دهید.

۱) بادام
آیا تاکنون به برچسب حاوی اطلاعات تغذیه ای‌ روی بسته بندی بادام به طور دقیق نگاه کرده اید؟ یک انس بادام حاوی ۱۶۲ کالری می‌باشد و یک فنجان پر از بادام شامل ۸۲۲ کالری می‌باشد. کمی‌ به این موضوع فکر کنید. سایت اد کو ان شما به راحتی‌ می توانید کمی‌ بیشتر از یک فنجان بادام مصرف کنید و بدون اینکه احساس سنگینی‌ کنید نزدیک ۱۰۰۰ کالری اضافه به کالری دریافتی روزانه خود اضافه کنید. این میزان کالری سالم برای این مقدار کم بسیار فوق‌العاده می‌باشد. یک انس بادام همچنین شامل ۳۰ گرم پروتئین و غنی از آهن و کلسیم می‌باشد.

۲) شیر کامل (شیری که تازه دوشیده شده باشد)
شیر کامل حدود ۵۰ سال است که پایه اصلی‌ تشکیل دهنده اکثر برنامه‌های غذایی بدن سازی می‌باشد. درواقع شیر کامل به خاطر ایجاد افزایش وزن بسیار محبوب می‌باشد. شیر کامل دارای مقادیر کافی‌ چربی‌ می‌باشد که می تواند وزن شما را بالا ببرد. اما نترسید شیر کامل برای شما بسیار مفید می‌باشد. مخصوصا اگر نمی توانید وزن خود را افزایش دهید. یک فنجان شیر کامل حاوی ۱۵۰ کالری می‌باشد. همچنین حاوی ۸ گرم پروتئین و غنی از ویتامین می‌باشد.

۳) شکلات سیاه
این شکلات نه تنها پر کالری و بسیار مفید می‌باشد بلکه با مزه خوشایند خود می تواند میل شما به خوردن چیز‌های شیرین را برطرف نماید. یک انس از این شکلات حاوی ۱۵۳ کالری و غنی از آهن می‌باشد. شما با خوردن ۴ تکه یک انسی از این شکلات ۶۰۰ کالری اضافه در روز دریافت خواهید کرد. این گزینه بسیار بهتر از مصرف آبنبات چوبی و … می‌باشد. همیشه یک بسته از شکلات سیاه را همراه خود داشته باشید.