رژیم غذایی » ۱۸ ماده غذایی مناسب برای کاهش چربی های شکم

مواد غذایی زیر نه تنها باعث چربی‌ سوزی در ناحیه شکم می شوند بلکه دارای مزایای بسیار زیادی برای سلامتی‌ شما نیز هستند.

۱) چای سبز
چای سبز یک تحریک کننده بسیار قوی متابولیسم می‌باشد. مصرف آن به طور مرتب باعث کمک به کاهش وزن در شما خواهد شد. به علاوه آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز میتوانند از جذب چربی‌‌ها جلوگیری کنند.

۲) روغن زیتون
روغن زیتون دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد که یکی‌ از مهم‌ ترین آن ها کاهش سطح کلسترول‌های بد در بدن و افزایش سطح کلسترول‌های خوب می‌باشد. روغن زیتون همچنین دارای دارای آنتی اکسیدان‌هایی به نام فنول‌ها هستند که از دیواره شریان‌ها در مقابل کلسترول‌های بد جلوگیری می‌کند. در تحقیقات اخیر همچنین دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که روغن زیتون همانند یک ضد التهاب نیز در بدن عمل می‌کند که این عمل بیشتر می تواند از قلب و دیگر اعضای بدن شما محافظت کند.

۳) لیمو
اگر واقعا قصد کاهش وزن دارید به جای مصرف نوشابه و نوشیدنی‌‌های الکلی و نوشیدنی‌‌های شیرین نظیر آبمیوه‌ها که همگی‌ سرشار از کالری هستند تنها از آب و یک تکه لیمو استفاده کنید. لیمو نه تنها دارای طعم‌های متنوعی می‌باشد بلکه شامل ویتامین سی‌ نیز می‌باشد.

۴) مرغ
از آنجایی که مرغ یک گوشت بدون چربی‌ می‌باشد یک منبع بسیار خوب برای دریافت پروتئین بدون دریافت چربی‌ اضافه می‌باشد.

۵) دارچین
در تحقیقاتی در ایالات متحده مشخص شد که دارچین می تواند باعث کاهش سطح گلوکز خون شود که همین موضوع امکان ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. دارچین همچنین یک ضد نفخ می‌باشد و دارای مقادیر مناسبی از آنتی اکسیدان‌ها نیز هست.

۶) خیار
خیار نه تنها دارای آب فراوان می‌باشد بلکه می تواند باعث ایجاد سیری در شما شود در حالی‌ مقدار بسیار کمی‌ کالری را وارد بدن شما خواهد کرد.مصرف آن همچنین لذت بخش و خوشایند می‌باشد.

۷) سبوس
با اضافه کردن سبوس به وعده‌های خود می توانید کالری دریافتی خود را کاهش داده و میزان دریافت فیبر را افزایش دهید.

۸) ماست کم چرب
ماست سرشار از کلسیم و ویتامین بی‌ می‌باشد.ماست همچنین دارای مقادیر فراوان پروتئین می‌باشد. ۳/۴ پیمانه ماست دارای ۹ گرم پروتئین می‌باشد.

۹) حبوبات
حبوبات در میان غذا‌های گیاهی دارای ارزش غذایی بالایی هستند. این مواد غذایی سرشار از پروتئین، انواع ویتامین‌های گروه بی‌، آهن، پتاسیم و دیگر مواد معدنی می باشند. حبوبات دارای مقادیر فراوان فیبر مخصوصا از نوع قابل حل آن می باشند که این موضوع برای کنترل سطح کلسترول خون بسیار اهمیت دارد. اگر قصد لاغر کردن دارید مصرف حبوبات گزینه‌ بسیار خوبی‌ می‌باشد. در ابتدا مصرف آن ها می تواند به سرعت شما را سیر کند. سپس با تاثیر گذاری خود روی سطح قند خون باعث می شوند که شما مدت زمان طولانی‌ تری را احساس سیری کنید.

۱۰) زردچوبه
در سال‌های اخیر تحقیقات بسیار زیادی روی آنتی اکسیدان‌ یافت شده در زردچوبه یعنی‌ کورکومین صورت گرفته است. تحقیقات نشان داده است که این آنتی اکسیدان‌ دارای خواص ضد التهاب، ضد ویروس، ضد باکتری، ضد قارچ و ضد سرطان می‌باشد.