رژیم غذایی » استراتژی های اضافه کردن سریع کالری بر رژیم غذایی روزانه

۱- به خوردن همان غذاهای همیشگی ادامه بدهید. تنها کاری که می بایست انجام دهید، افزایش مقدار آن می باشد.
۲- غذاهایی را انتخاب کنید که از چگالی کالری بالاتری برخوردار هستند. می توانید آنقدر کلم و سالاد بخورید تا اینکه فک تان درد بگیرد ولی مطمئن باشید که کالری ناچیزی دریافت کرده اید.

۳- به اندازه کافی از کربوهیدرات های نشاسته ای مثل گندم کامل غلات حبوبات پاستا سیب زمینی لوبیا و جو دوسر در رژیم غذایی روزانه استفاده کنید.

۴- از اضافه کردن اندکی چربی به رژیم غذایی روزانه به خود هراسی ندهید؛ فقط سعی کنید مقدار کل چربی دریافتی روزانه در سطح پائین و مناسب آن نگه دارید با اضافه کردن روغن های مفید همچون روغن زیتون روغن بادام زمینی و … مطمئن باشید که بر سرعت افزایش وزن تان افزوده خواهد شد.

۵- بخاطر اینکه هدف تان افزایش وزن است مجاز نیستید که هر خوردنی که دم دست تان رسید بخورید بلکه سراغ مواد غذایی با کیفیت و مغذی و با چگالی کالری بالا بروید از خوردن روغن های اشباع شده و غذاهای آماده و سرپایی خودداری کنید.

۶- اگر احساس می کنید که از طریق غذا نمی توانید کالری مورد نیاز بدن تان را تامین کنید، سراغ مکمل ها بروید. مقدار کالری که می بایست از طریق مکمل دریافت کنید را مشخص سازید و سعی کنید آن را از بین مکمل های با کیفیت و با نسبت پروتئین به کربوهیدرات مناسب انتخاب کنید.

۷- از خوردن مقدار زیادی از کالری روزانه بصورت مایع و محلول نترسید.

از استراتژی و نکات ذکر شده در این مقاله برای افزایش حجم و وزن بصورت عضله خالص استفاده کنید و مطمئن باشید که با پیروی کامل از موارد فوق خیلی سریع تر از آن چیزی که تصورش را می کنید می توانید بر وزن بدن تان بیفزائید.