رژیم غذایی » ۱۰ تا از بدترین روش های رژیم غذایی

 ۱ – استفاده از رژیم غذایی برای کاهش وزن

شیک های رژیمی، نوشیدنی های الکلی و غذاهای آماده بسته بندی شده، فرآوری شده و در حال پیشرفت بسیاری هستند، که دارای موادی از قبیل شکر ، سدیم و موادشیمیایی میباشند و از مقدار کمی مواد مغذی تشکیل شده اند .

۲- چشم پوشی از بعضی وعده های غذایی برای ذخیره کالری

در گذشته چشم پوشی از بعضی وعده های غذایی ممکن بود به شما در هدف رسیدن به کاهش وزن کمک کند، اما بعد از یک سن مشخصی، بدن خودش را تطبیق میدهد . به گفته لیزا موسکوتیز، موسس گروه غذایی NY ” هرچه بیشتر شما تلاش کنید که خود را محدود کنید، بدن شما بیشتر کالری ذخیره میکند، به این خاطره که به استفاده از اونا نیاز دارید، که برای سلامتی ، انرژی و متابولیسم مهم است که هر ۴ تا ۵ ساعت چیزی بخورید”.

 ۳-  در ورزش کردن افراط نکنید

وقتی ما جوانتر هستیم غذای سالم خوردن برایمان بی اثر است وقتیکه فکر میکنیم میتوانیم تمام وقت در باشگاه تمرین کنیم , متاسفانه وقتی پا به سن میگذارید، تمرین کردن هنوز مزایا و فایده دارد اما کاهش وزن جزء آنها نیست ,‌ موسکوتیز میگوید ” وقتی میخواهید چند کیلو وزن کم کنید، یک عادت غذایی سالم و ورزش مرتب ، هر دوی تمرینات وزنی و قلبی کلید های شما هستند ، وقتی متابولیسم به خاطر سن کند میشود، شما نیاز به دقت روی هر دوی آنها دارید تا سالم بمانید” .

 ۴– حذف گروه های غذایی بد

کربوهیدرات ها یا لبنیات ممکن است به شما در سوزاندن کالری کمک کند اما همچنین میتواند سبب آغاز کمبود مواد مغذی شود که با بالا رفتن سن، جذب آن خیلی سخت میشود. طبق گفته ی الیسا زید متخصص تغذیه و دارنده ی مجوز و گواهینامه ی سلامت ارائه ی برنامه رژیم غذایی، ” اگر کاهش وزن انگیزه ی اولیه شما برای حذف گروه های غذایی است،  وعده های غذایی و خوردن مواد مغذی از غذاهای پرهیز شده را کم کنید. تمرکز بر کاهش وعده های غذایی و خوردن غذاها بصورت پرهیزانه، به جای حذف کردن کربوهیدارت ها. مثلا نگه داشتن وعده های غذایی بصورت کم و ادامه خوردن غلات بجای خوردن گونه های غذایی دیگر.

 و...